Çalışma Saatleri: Pzt - Cuma 10:00 - 18:00
 Vergi ve SGK, Danışmanlık, Muhasebe Hizmetleri Nelerdir?

Vergi ve SGK, Danışmanlık, Muhasebe Hizmetleri Nelerdir?

Vergi ve SGK, Danışmanlık, Muhasebe Hizmetleri Nelerdir?

Yeni açılan işletmeler ve kurulan şirketlerin ilk andan itibaren birçok sorumluluk ve yükümlülükleri vardır. İlk andan itibaren yapılması gereken işlem ve başvuruların zamanında ya da hiç yapılmaması halinde çeşitli yaptırım ve cezalar ile karşılaşılabileceği için mali müşavirlik desteği almak gerekir. En basit anlatımla, kazanç sağlamak amacıyla ister işyeri tutup ister seyyar olarak ticari faaliyet gerçekleştirdiğiniz anda vergi daireleri nezdinde siz artık bir vergi mükellefisiniz. Ticari faaliyete başladığınızı da belli bir süre içerisinde vergi dairesine bildirmekle yükümlüsünüz. Bu yükümlülüğünüzü yerine getirmediğiniz takdirde size geriye dönük mükellefiyet kaydı açılacağı gibi çeşitli usulsüzlük cezaları da kesilecektir. Bu sebeple ilerleyen zamanlarda vergi daireleri ile sorun yaşamak ve kazancınızdan daha fazlasını vergi ve ceza olarak ödemek istemiyorsanız mali müşavirlik vergi ve sgk, danışmanlık ve muhasebe hizmetlerini kesinlikle tecrübeli ve bilgili mali müşavirlik ya da muhasebeciden almalısınız.

Vergi Ve SGK Hizmetleri

Ayrıca ticari faaliyete başladığınız anda yanınızda çalışan olsun ya da olmasın SGK ile pirim ödemesine ilişkin bir ilişki ortaya çıkar. Yanınızda çalışanın olması halinde de bu çalışanın SGK ya bildirilmesi prosedürünün zamanında gerçekleştirilmesi ve primlerin eksiksiz ödenmesi gerekir. Tüm bunlar takip edilmesi gereken işlemlerdir. Bu ve benzeri işlemlerin yapılmaması ya da eksik yapılması halinde bu sefer de SGK ile karşı karşıya gelip cezalar ödeme durumunuz olur.

Görüldüğü üzere daha işin başında hem vergi dairesi tarafından hem de SGK tarafından birçok yükümlülük altına sokulduğuz için eğer gerekli bilgi ve tecrübeniz yok ise muhakkak mali müşavirlik hizmeti almanız sizi ortaya çıkabilecek birçok sorundan kurtarmış olacaktır. İstanbul mali müşavir ve İstanbul muhasebecileri arasında yerine alan ve sizlere musavirlik.net web adresinde ayrıca hizmet sunarak sizlerin hem vergi hem de SGK alanında yapmanız gerekenler konusunda tüm sorumlulukları üstlenerek sizlere İstanbul mali müşavirlik ve İstanbul muhasebecilik hizmetlerini sunuyoruz. Sizlere sunduğumuz mali müşavirlik vergi ve SGK hizmetleri yanında ihtiyaç duyduğunuz diğer İstanbul muhasebecilik ve İstanbul müşavirlik hizmetleri ile sizlerin sorumluluklarınız ve haklarınızı takip ederek yapılması gereken işlem ve başvuruları zamanında yaparak sorumluluk altına girip vergi daireleri ve SGK ile sorun yaşamanızın önüne geçiyoruz. Aynı zamanda sizin lehinize olan gelişmeleri de takip ederek hak kaybına uğramanıza engel oluyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için sitemizi ziyaret ederek bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık Hizmetleri

Müşavirin kelime manası danışmandır. Hayatımızın birçok alanında ihtiyaç duyduğumuz çeşitli konularda başkalarının fikirlerine, bakış açılarına ve tecrübelerine ihtiyaç duyarız. Gündelik konularda danıştığımız kişilerin fikirleri ve yönlendirmeleri neticesinde olumsuz sonuçlar ile karşılaşma durumumuz her zaman vardır. Mali konularda yapılacak işlemler belli prosedürlere göre belli zamanlarda yapılması gereken işlemlerdir. Aynı zamanda mali yükümlülüklerin yerine getirilmesi ve varsa hakların talep edilmesi için güncel mevzuatın anlık olarak takip edilmesi gerekir.

Açtığınız bir işletmeden dolayı ya da yönettiğiniz bir şirketten dolayı çeşitli mali sorumluluklarının altına girersiniz. Bu mali sorumluluklarının yanında çeşitli haklarınız da ayrıca bulunur. Vergiyi doğuran olay ve ticari faaliyetten kaynaklı sorumluluklar kanunların yanında Maliye Bakanlığının çıkardığı genelgeler ile daha çok yönlendirildiği için bu konuları bilen ve takip eden muhasebeci ya da mali müşavirlik hizmeti veren kişi ve kurumlara danışmanız, bunlar ile çalışmanız gerekir.

Mali Müşavir Danışmanlık Hizmeti Verir Mi?

İstanbul muhasebecileri ya da İstanbul mali müşavirlik hizmeti veren kişiler çoğu zaman sizden temsil izni alarak üzerinize düşen bütün mali yükümlülükleri takip eder ve sizi durumdan haberdar ederler. Bu hizmetlerinin karşılığında sizlerden belli bir ücret alırlar. Bu mali müşavirlik ya da muhasebecilik hizmetlerine ilişkin alınan ücretlerdir. Kimi vergi mükellefleri ise üzerlerine düşen mali yükümlülüklere ilişkin takibi kendileri yapmak isterler. Bu durumda da izlenecek usul ve yapılacak işlemler ile ilgili mükellefler gerekli bilgileri alabilmek ve yapılacak işlemlerin usulüne ilişkin bilgi sahibi olmak maksadıyla İstanbul mali müşavirlik hizmeti sunanlardan ya da İstanbul muhasebecilik hizmeti verenlerden danışmanlık hizmeti alırlar. Mali müşavirlik danışmanlık hizmeti sayesinde açmayı düşündüğünüz işletmenin açılış prosedüründen başlayarak, tercih edeceğiniz mükellefiyet türüne ve vergilendirme işlemlerinden KDV iadeleri ve hatta işletmenin kapatılmasına kadar tüm prosedürlerde ihtiyaç duyduğunuz danışmanlık hizmetine ulaşabilirsiniz.

İstanbul mali müşavirlik hizmeti vererek sizlere ister danışmanlık hizmeti kapsamında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayabilir ister tüm mali hak ve yükümlülüklerinizin takibini yaparak sizleri işletmenizin haricindeki sorumluluklardan kurtarabiliriz. Mali müşavirlik hizmeti birçok sorumluluğu da beraberinde getirdiği için alanında uzman, bilgili ve tecrübeli kişiler tarafından yerine getirilmesi gerekir. musavirlik.net sitemizi ziyaret ederek tecrübeli ve alanında bilgi birikimine sahip mali müşavirlerimiz ile sunduğumuz hizmetler hakkında daha çok bilgiye sahip olabilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretlerini gidermek amacıyla danışmanlık hizmeti alabilir ya da sizlere sağladığımız İstanbul müşavirlik hizmetlerinin kapsamını da öğrenebilir ve kolay bir şekilde bizle ulaşarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.      

Müşavirlik Muhasebe Hizmetleri Nelerdir?

Mali müşavirlik kurumu ister şirket olsun ister birey olsun bazı alanlarda faaliyet gösteren tüm herkesi ilgilendiren işlemleri yapmaktadır. Bu işlemlerin başlıcaları belli alanlarda ticari faaliyet gösteren kişi, kurum ya da oluşumların gelir gider hesap bilgilerini kontrol ederek düzenler, varlık, borç ya da sermaye hesabı girişlerini yapar.

Mali müşavir temsil ettiği kişi ya da şirketin iş koluna ve faaliyetlerine göre birçok farklı hizmet sunar. Bu hizmetleri sunarken yürürlülükte bulunan mevzuatları da dikkate alarak altına girdiği sorumlulukları ve görevleri yerine getirir. Mali müşavirlik hizmetlerinden bir de muhasebe hizmetleridir. Muhasebe hizmetleri, gelir gider hesabını yapma, vergi dairesi ile olan irtibatı sağlayarak gerekli bildirim ve ödemeleri zamanında yapma, vergi, resim, harç ve benzeri yükümlülükleri takip ederek zamanında gerekli ödeme ya da başvuruları yapma gibi çeşitli konuları kapsar. İster bir çay ocağı ya da bakkal işletin ister bir şirketi yönetin, her iki halde de yapılması gereken birçok muhasebe işlemleri vardır. Bu muhasebe işlemlerinin birçoğu gecikmeli olarak yapıldığı ya da hiç yapılmadığı takdirde birçok sorumluluk doğuracağı gibi vergi dairesi ve Maliye Bakanlığı ile karşı karşıya gelmenize neden olacaktır. Müşavirlik muhasebe hizmetleri bilgi birikimi ve tecrübe gerektiren konuları kapsadığı için alanında uzman müşavirler ya da muhasebeciler tarafından takip edilmesi ve yerine getirilmesi gerekir.

İstanbul Mali Müşavirlik

Eğer siz de İstanbul da faaliyet gösteren bir işletmeye ya da şirkete sahip iseniz ve müşavirlik hizmetlerine ihtiyaç duyuyor iseniz kolay ve güvenilir bir İstanbul Müşavirlik hizmetini sizlere sunarak ihtiyaç duyduğunuz tüm İstanbul muhasebe işlemlerinizin takibini gerçekleştiriyor ve sizin vergi dairesi ile olan bağınızı sağlıyoruz. Muhasebe hizmetleri bilgi ve tecrübe gerektirdiği için sizlerin tüm müşavirlik muhasebe hizmetlerinizi eksiksiz yerine getirmek amacıyla kendimizi geliştirmeye devam ederken aynı zamanda güncel mevzuatları da takip ederek sizin lehinize ya da aleyhinize olacak tüm değişikliklerden sizleri haberdar ediyoruz.

İstanbul muhasebecileri arasında sizlere en güvenilir mali müşavir muhasebe hizmetlerini sunuyor sizin mali konulardaki hak ve yükümlülüklerinizi takip ediyoruz. musavirlik.net wep sitemizi ziyaret ederek sunduğumuz müşavirlik hizmetlerinin yanında hakkımızda daha çok bilgi edinebilir ve bizlere kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mesaj Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir